skip to Main Content

Sera Lake Resort Hotel Trabzon
Spa, Masaj & Wellness

Zihinsel ve fiziksel olarak yenilenip tazeleneceğiniz Spamız ile kendinizi yeniden keşfedin.
Mistik Uzakdoğu dokunuşları, kültürümüzün binlerce yıllık geleneği olan eşsiz Türk Hamamı ile huzurun, arınmanın ve tazelenmenin keyifli yolculuğuna çıkmaya hazır olun.

Sera Lake Resort Spa - Trabzon

Ruhunuza ve bedeninize huzur verecek harika bir dinlenme için SERA SPA da sizi bekliyoruz.

Kendinizi yeniden keşfetmek ve duygularınızı harekete geçirmek için bizi seçmeniz yeterlidir.

Saunamız, kaliteli ağaç türünden elde edilmiş olup size tarif edilemez bir rahatlık ve mutluluk verecektir.

Buhar odası, yüksek nem oranı ve düşük sıcaklık ilkesine dayanan banyo türüdür. Ciltteki gözenekleri açar ve temizler, toksinleri atmaya yardımcı olur. Buhar odamız, Mozaik, doğal taş malzemesinden hazırlanmıştır.

Sera Lake Resort Spa - Türk Hamamı Trabzon

Türk Hamamı

Türk hamamında sunulan hizmet, Anadolu kültürüne ait sanatı ve kültürü ile vücudun dinlenmesini sağlayan bir törene benzemektedir. Yayılan sıcaklığın etkisiyle kendinizi geçmişte yaşayan sultanlar gibi hissedeceksiniz.

Sera Lake Resort Spa - Sauna Trabzon

Sauna

Banyoları Saunanın ve buhar odalarının rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi yorgunluk ve stres gibi olumsuzlukları ortadan kaldırarak sinir sistemi için de olumlu etki yapar. Ayrıca Sauna bağışıklık sistemini güçlendirir ve dış etkenlere karşı son derece dirençli hale getirir.

Sera-Lake-Resort-Spa-Trabzon-kese köpük seansı

Kese Köpük

500 yılı aşkın geçmişi olan Türk hamamında göbek taşı üzerinde özel ipekten kese ile ölü derinin atılması ve gözeneklerin açılması için yapılan genel vücut bakımıdır.

Masajlar & Terapiler

Aromaterapi Masajı

Kokuların iyileştirici gücü ile sizi fiziksel ve ruhsal bir yenilemeye davet ediyor. Özel masaj yağları ile yapılan bu hafif masaj, tüm duyulara hitap ederek kaslarınızın gevşemesini sağlıyor.

Sera-lake-resort-hotel-spa-trabzon

Ayak Refleksoloji Masajı

Ayak tabanlarındaki belirli noktalara farklı oranlarda baskı uygulanarak yapılan bu masaj, Uzak Doğu tıbbının en önemli tedavi yöntemlerinden birisi olma özelliğini taşıyor. Ayaklardaki refleks noktalarına yapılan baskı ile sinir ve kan dolaşımını uyararak enerji blokajlarını ve vücudun kuvvet noktalarını harekete geçirir.

Spor Masajı

Sportif etkinliklerde, etkinlik öncesinde veya sonrasında ve hatta hızlı ve sınırlı olmak kaydı ile etkinlik sırasında da yapılan bir masajdır. Masaj sporcuyu , vücuda yük olan yorgunluk maddelerinden kurtarır, kas sertliklerinin ve krampların zararlı yan etkisinden koruyarak, bunların sebep olacağı kas zedelenmesi, lif kopmalarını önler.

Sera Lake Resort Hotel & Spa - Restaurant

Sıcak Taş Masajı

Volkanik taşların belli bir derecede ısıtılıp vücudun ana çakralarına yerleştirilerek vücuttaki çarka bölgelerinin çalışmasını ve vücudun düzene girmesini sağlayan masaj tekniğidir. Ruh ve beden enerjisini yeniler.

Manuel Terapi

Manuel terapi ya da osteopatik metodlar, ağrılı hastalıklar gelişim sorunlarıyla ilgili kas-iskelet sistemini ve bu yapı dahilinde vücudun işlevleriyle ilgili sorunlara el ile tamamen hastanın anatomik ve fizyolojik yapısına göre mevcut sorununu tekraren sağlıklı duruma döndürmeye dayalı bir tedavi metodudur. Belirli bastırma, gerdirme, manipülasyon ve mobilizasyonlarla hastayı sağlığına kavuşturmak amaçlanmaktadır.

Medikal Masaj

Medikal masaj göğüs ve sırt bölgesi dışında dış yüzeylerden merkeze doğru uygulanır. Her kas grubu ele alınarak dolaşım sistemi esas alınmaktadır. Hareketler yumuşak ve akıcıdır. Masaj vücuda etki edecek şekilde uygulanmaktadır. Kronik ağrılar ve yorgunluklar için kullanılan medikal masaj kas ve hareket sistemine büyük, etki eder.

Deniz Tuzu Peelingi

Mineral tuzlar bitki yağlarının bileşiminden oluşan bu uygulama ile bedeninizi yumuşatarak canlandıran mükemmel bir deri temizliği yaşayacaksınız.

İsveç Masajı

Yumușak ve orta baskıların kompozisyonundan olușan İsveç Masajı, tüm masaj türlerinin temeli olarak biliniyor. Kan dolașımını uyararak, enerji akıșını arttıran bu terapinin özelliği rahatlatıcı ve stres giderici olmasıdır.

Sportif Masaj

Sportif etkinliklerde, etkinlik öncesi veya sonrasında ve hatta hızlı ve sınırlı olmak kaydı ile etkinlik sırasında da yapılan bir mesajdır. Masaj sporcuyu, vücuda yük olan yorgunluk maddelerinden kurtarır, kas sertliklerinin ve krampların zararlı yan etkisinden koruyarak, bunların sebep olacağı kas zedelemesi ve lif kopmasını önler.

Derin Doku Masajı

Yavaș tempoda derin baskıların uygulandığı Derin Doku Masajı; kronik ağrılara, hareket zorluklarına, duruș bozukluklarına ve kronik kas gerginliklerine iyi gelir. Aynı zamanda fibromiyalji sendromunun görüldüğü durumlarda dokulara, sinir uçlarına ve bağ dokularına uygulanarak iyileșmeyi hızlandırır.

Selülit Masajı

Özel yağlar ile vücutta belirli bölgelerde uygulanan yoğun baskılı ve etklili bu masaj türüyle, kan dolașımı hızlandırılacak incelme sağlanırken selülit olușumu da engelleniyor.

Geleneksel Bali Masajı

Vücuttaki enerji noktayalarına yapılan etkili baskılar, yumușak dokunușlar ve gerdirme hareketleriyle yüzeydeki kas dokusunu geçerek daha çok derine etki eder ve tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini sağlar. Kaslarınızda oluşan
gerginlikleri gidererek enerji seviyesini yükseltir ve yenilenmesinizi sağlar.

Hint Baş Masajı

Aromatik yağlarla yüze ve kafaya yapılan bu terapi ile baș ağrılarından kurtulacak, yüzünüzde olușacak canlılık ve ferahlamayı hissedeceksiniz.gerginlikleri gidererek enerji seviyesini yükseltir ve yenilenmesinizi sağlar.

Harika bir mevkii. Manzara tarif edilemez şekilde güzel. Personel çok iyi. Kahvaltı hayal gibi. Olumsuz bir şey yok.

Rating: 10

Bu otel hakkında birçok şey söyleyebilirim ve nereden başlayacağımı bilmiyorum. Bizi çok güzel ağırladılar ve personel çok nazikti. Göl manzaralı kahvaltıdan bahsetmiyorum bile zira şahane bir kahvaltı yedik. SPA harikaydı. Kesinlikle tekrar geleceğiz. Olumsuz bir şey yok.

Rating: 10

Her şey temiz ve personel çok nazik ve yardımsever, manzara süper güzel. Bebek battaniyemi unuttuğumda işbirliği yaptılar ve gelene kadar battaniyeyi sakladılar. Kahvaltıları açık büfe değildi ancak masamıza serpme kahvaltı olarak tam bir Türk kahvaltı ziyafeti sundular. Oda servisi, restoran ve diğer tüm servisler çok hızlıydı.

Rating: 9.7