skip to Main Content

Trabzon Doğa Sporları

Jeep Safari
Jeep Safari
Jeep Safari
Kano
Kano
Jeep SafariKano

Doğa Sporları

Yeşilin ve mavinin en bol olduğu Trabzon doğal güzellikleriyle insanı büyüleyen doğa tutkunlarının vazgeçilmez adreslerinden biridir.
Zengin bitki örtüsü ve yemyeşil doğasıyla temiz hava eşliğinde trekking yapabilir. Dağcılık parkurlarında tırmanabilirsiniz.

Eğer ben yürümek istemiyorum ama doğal güzellikleri de keşfetmek istiyorum derseniz Jeep Safari’nin tadını çıkarabilirsiniz.
Bunun yanı sıra yeşilin ve mavinin uyumu ve güzelliklerini yüksekten görmek isteyenler için yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Adrenalin ve heyecanı sevenler için ise rafting yapabileceğiniz akarsularımız da mevcuttur.

Trabzon Off Road Rotaları

Çaykara-Karaçam-SoğanlıKuşmer 47,48 kilometre
Orta zorlukta yer Ataköy, Trabzon (Türkiye Cumhuriyeti) Hamsiköy Civarı 12,16 kilometre
Orta zorlukta yer Hamsiköy, Trabzon (Türkiye) Sultan Murat Yaylası – Bayburt Aydıntepe 39,26 kilometre
Arpalı, Trabzon (Türkiye) Uzungöl – Üzengili – Soğanlı Dağı 46,63 kilometre

Oryantiring Sporu

Oryantiring (yönbul, orienteering) harita yardımıyla yön bulmayı içeren, zamana karşı  yapılan bir spor. Farklı arazi koşullarında yapılabilse de genellikle ormanlık arazide yapılması  tercih edilmektedir. Trabzon’da bulunan doğal zenginlikler Oryantiring sporu için muhteşem  bir altyapı sunmaktadır. Trabzon’un ilk Oryantiring Şampiyonası, 6 – 7 Mayıs 2017’de Ortahisar ilçesindeki Mağmat Boğazı ve Zağnos Vadisi-Atatürk Alanı güzergâhında  yapılmıştır.

Yamaç Paraşütü

Dik yamaçlara sahip Trabzon’da dünyanın sayılı yamaç paraşütü parkurları yer almaktadır. Trabzon iline 10 km mesafede bulunan Akyazı Uçuş Tepesi, 25km mesafede olan Akçakale tepesi, 35 km mesafede Varoz uçuş tepesi, Düzköy Haçka eğitim tepesi ve Uzungöl uçuş tepesi önemli parkurlardandır.

Yamaç Paraşütü Güzergahları

En sık tercih edilen uçuş parkuru rotası: Uzungöl- Karastel Tepesi / Uzungöl-Karaçımah Tepesi / Akçaabat Karadağ Hıdırnebi (Yaylakent) Önünden / Düzköy ilçesi Çalköy Beldesi Doğankaya Çayırbağı’ dır.

Özelikle Uzungöl üzerinde yapılan yamaç paraşütünde şahane manzaralar görünmektedir.